Dětské Autosedačky: s isofixem nebo bez?

04. 06. 2024, 12:02

Dětské autosedačky jsou klíčovým prvkem bezpečného cestování pro nejmenší členy rodiny. Při výběru vhodné sedačky se často setkáváme s otázkou – s nebo bez systému Isofix? V tomto článku se zaměříme na výhody a nevýhody těchto dvou možností.

Sedačky s Isofixem:

Výhody:

 1. Jednoduchá Instalace: Isofix umožňuje rychlou a jednoduchou instalaci autosedačky. Stačí ji jednoduše zacvaknout do předem určených připojení ve vozidle.

 2. Vyšší Stabilita: Díky pevnému spojení s karoserií vozidla poskytuje systém Isofix vyšší stabilitu během jízdy a v případě nárazu.

 3. Menší Pravděpodobnost Chyby: Méně pravděpodobné jsou chyby spojené s nesprávnou instalací, protože Isofix snižuje potřebu používání bezpečnostního pásu pro přidržení.

 4. Standardizovaný Systém: Isofix je standardizovaný systém, což znamená, že většina nových vozidel je vybavena těmito připojeními.

Nevýhody:

 1. Omezená Mobilita: Autosedačky s Isofixem jsou obvykle pevněji spojeny s vozidlem, což může omezit možnost snadné přemístění mezi různými auty.

 2. Omezený Výběr Modelů: I když se situace zlepšuje, výběr modelů s Isofixem může být někdy omezen, zejména v nižších cenových kategoriích.

Sedačky bez Isofixu:

Výhody:

 1. Větší Flexibilita: Sedačky bez Isofixu jsou často univerzální a mohou být použity v širším spektru vozidel, bez ohledu na přítomnost tohoto systému.

 2. Snadná Přenositelnost: Možnost použití v různých autech bez omezení umožňuje snadnější přenositelnost sedačky.

 3. Širší Výběr Modelů: Na trhu je širší nabídka autosedaček bez Isofixu, což umožňuje výběr podle specifických potřeb a preferencí.

Nevýhody:

 1. Složitější Instalace: Instalace autosedačky bez Isofixu může být složitější a vyžadovat větší pozornost ke správnému připevnění pomocí bezpečnostního pásu.

 2. Vyšší Riziko Chyb: Při instalaci bez Isofixu existuje vyšší riziko lidské chyby, zejména pokud nejsou dodrženy přesné pokyny výrobce.

Závěr:

Volba mezi autosedačkou s nebo bez Isofixu závisí na individuálních preferencích, potřebách a typu vozidla. Systém Isofix nabízí rychlou a snadnou instalaci s vysokou stabilitou, zatímco sedačky bez Isofixu poskytují větší flexibilitu a snadnou přenositelnost. Při výběru je důležité vzít v úvahu také další faktory, jako jsou věk a hmotnost dítěte, a dodržovat doporučení výrobce pro maximální bezpečnost na cestách.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).