Co je Isofix a jak zvyšuje bezpečnost dětí v automobilech

17. 04. 2024, 16:57

Isofix je standardní systém pro montáž dětských autosedaček ve vozidlech, který přináší zvýšenou bezpečnost a snazší instalaci. Tento systém, původem z Evropy, získal na popularitě díky svým výhodám a schopnosti poskytnout pevnější a stabilnější spojení mezi dětskou autosedačkou a vozidlem.

Jak funguje Isofix?

Isofix se skládá ze dvou hlavních částí: pevných úchytů ve vozidle a speciálních spojovacích prvků na dětské autosedačce. Pevné úchytové body jsou zabudovány přímo do vozidla, obvykle v oblasti sedadla zadních sedadel. Tyto úchyty jsou standardizované a umístěny tak, aby bylo možné jednoduše připojit dětskou autosedačku.

Dětská autosedačka s Isofixovým systémem má speciální konstrukci s příslušnými háky nebo tyčemi, které lze snadno zacvaknout do pevných úchytů ve vozidle. Tento mechanismus poskytuje silné spojení mezi autosedačkou a vozidlem, eliminuje nebezpečí chybné instalace a zajišťuje, že autosedačka zůstane pevně na místě i v případě nehody.

Výhody Isofixu:

  1. Snazší instalace: Isofix zjednodušuje proces instalace dětské autosedačky. Rodiče nemusí používat pásy na připevnění autosedačky, což může být někdy komplikované.

  2. Vyšší bezpečnost: Díky pevnému spojení mezi autosedačkou a vozidlem se zvyšuje stabilita v případě nehody, snižuje se riziko nesprávné instalace a tím i riziko zranění dítěte.

  3. Standardizace: Isofix je standardizovaný systém, což znamená, že většina nově vyrobených vozidel a dětských sedaček podporuje tento systém.

  4. Menší pohyb: Pevné spojení Isofix minimalizuje pohyb autosedačky v případě prudkého brzdění či nehody, což zvyšuje bezpečnost dítěte.

  5. Univerzálnost: Mnoho autosedaček je vybaveno Isofixovým systémem, což umožňuje rodičům snadno vybírat autosedačky kompatibilní s jejich vozidlem.

Isofix se stal standardem ve výbavě mnoha nových automobilů a je doporučován pro zvýšení bezpečnosti dětí při cestování. Při výběru dětské autosedačky je vhodné zkontrolovat, zda je vozidlo vybaveno Isofixovými úchyty a zda vybraná autosedačka tuto technologii podporuje.

 

Isofix systém se stal standardní výbavou v mnoha moderních vozidlech. Většina nově vyrobených automobilů, zejména těch vyšších tříd, nabízí Isofix úchyty jako součást základní výbavy nebo volitelného příslušenství. Můžete očekávat, že Isofix bude k dispozici zejména v rodinných vozidlech, SUV a víceúčelových vozidlech.

Nicméně, abyste byli jisti, zda konkrétní model automobilu má Isofix, je nejlepší se podívat do manuálu vozidla nebo se konzultovat s prodejcem nebo výrobcem automobilu. Tyto informace jsou často k dispozici na oficiálních webových stránkách automobilových výrobců nebo mohou být poskytnuty přímo v prodejních místech.

Obecně platí, že většina automobilů vyráběných od začátku 21. století má Isofix úchyty nebo nabízí možnost instalace tohoto systému. Isofix je jedním z klíčových prvků, který pomáhá zlepšit bezpečnost dětí při cestování v automobilech.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).