Dítě v zimní bundě do autosedačky nepatří! Při nehodě může vypadnout

24. 11. 2023, 09:59

V zimních měsících se bezpečnost dětí v automobilech stává ještě důležitější. Avšak, překvapivě mnoho rodičů není informováno o nebezpečí spojeném s tím, když děti nosí tlusté zimní bundy, když jsou připoutány v autosedačce. Tato zdánlivě bezvinná praxe může zásadně ohrozit bezpečnost dítěte v případě dopravní nehody.

Proč nejsou zimní bundy vhodné pro autosedačky:

  1. Volné Pásy: Tloušťka zimní bundy může vytvořit polštář mezi dítětem a pásy autosedačky. V případě nehody se může tento polštář stlačit, což způsobí, že pásy nebudou schopny udržet dítě pevně na místě.

  2. Riziko Vypadnutí: Tloušťka bundy může také vytvořit mezeru mezi tělem dítěte a samotnou autosedačkou. V případě nárazu nebo prudkého brzdění může dítě vypadnout z bundy a ztratit tak část ochranného opatření, které autosedačka poskytuje.

  3. Snížení Účinnosti Pásů: Tloušťka bundy může způsobit, že pásy nebudou dostatečně pevné na těle dítěte, což může výrazně snížit účinnost bezpečnostního systému.

Bezpečné Alternativy:

  1. Oblečení Pod Pásy: Nejlepším řešením je nechat dítě nosit tenké oblečení a pak ho zahalit do teplé bundy nebo deky poté, co jsou pásy bezpečně připevněny. To zajišťuje, že pásy jsou v kontaktu s tělem dítěte a jsou schopny plně plnit svou ochrannou funkci.

  2. Speciální Autosedačkové Návleky: Některé společnosti nabízejí speciální autosedačkové návleky nebo přikrývky, které jsou navrženy tak, aby neovlivnily bezpečnost autosedačky a zároveň udržely dítě v teple.

  3. Přednost Kvalitní Autosedačce: Investice do kvalitní autosedačky s moderními bezpečnostními prvky, jako jsou pětibodové pásy, může dále zvýšit bezpečnost dítěte během jízdy.

Zajímavé je, že mnoho autosedaček má v návodu uvedeno, aby děti nenosily tlusté bundy při používání sedačky. Při cestování s dětmi je proto klíčové být informovaný a dávat přednost bezpečnosti před pohodlím oblečení. Správná péče o to, co děti nosí v autosedačce, může mít zásadní vliv na jejich bezpečnost během každé jízdy.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).