Typy dětských autosedaček

08. 06. 2023, 13:53

Dětské autosedačky: Bezpečnost a pohodlí podle váhy a věku

Dětská bezpečnost v autě je pro každého rodiče prioritou. Když jde o přepravu malých dětí, výběr správné autosedačky je klíčovým faktorem. Existuje několik typů dětských autosedaček, každý určený pro specifickou váhovou kategorii a věkovou skupinu dětí. V tomto článku se podíváme na různé typy autosedaček a jejich váhové kategorie, abychom vám pomohli rozhodnout se pro tu správnou pro vaše dítě.

Kategorie 0-13 kg: "Nosítka pro nejmenší"

Autosedačky v této kategorii jsou navrženy pro novorozence a batolata do váhy 13 kg. Tyto sedačky jsou obvykle umístěny obráceně směrem ke dveřím auta a často jsou vybaveny nosítkem, které umožňuje snadné přenášení dítěte mimo auto.

Kategorie 0-18 kg: "Protisměr"

Tato kategorie zahrnuje sedačky pro novorozence a děti do váhy 18 kg. Jedná se o sedačky umístěné proti směru jízdy, což poskytuje lepší ochranu v případě nárazu. Některé modely v této kategorii lze používat také jako nosítka.

Kategorie 9-36 kg: "Kombinované sedačky"

Kombinované sedačky jsou vhodné pro děti od 9 do 36 kg. Tyto sedačky lze používat směrem k jízdnímu směru i proti němu, což poskytuje větší flexibilitu. Mohou být vybaveny pětičlenným bezpečnostním pásem nebo systémem Isofix, který ještě zvyšuje stabilitu.

Kategorie 15-36 kg: "Booster sedačky"

Booster sedačky jsou navrženy pro starší děti od 15 do 36 kg. Tyto sedačky neobsahují pětibodové pásy, ale slouží k zvýšení dítěte tak, aby standardní bezpečnostní pásy vozidla byly umístěny správně přes rameno a boky dítěte.

"Podsedáky"

Podsedáky jsou určeny pro děti, které již nevyhovují standardním dětským sedačkám, ale ještě nejsou dostatečně vysoké pro standardní bezpečnostní pásy. Tyto podsedáky zvyšují polohu dítěte, aby pasy byly umístěny správně a poskytovaly optimální ochranu.

Bezpečnostní Tipy:

  • Vždy pečlivě čtěte návod k obsluze a instalační pokyny autosedačky.

  • Autosedačku by měla instalovat osoba se znalostí správného používání.

  • Při instalaci vždy používejte bezpečnostní pásy nebo systém Isofix, pokud je to možné.

Ve finále je volba správné autosedačky důležitým rozhodnutím pro bezpečnost vašeho dítěte. Sledování váhových kategorií a věkových doporučení vám pomůže najít autosedačku, která poskytne optimální ochranu a pohodlí pro vaše malé dobrodruhy na cestách.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).